Krupieńczykowie

Start / Début Up / Retour

 

Jak powiększyć fotografię czy rysunek? Kliknij tutaj

O rodzinie Krupieńczyków wiemy bardzo mało. Z kilku dokumentów wiadomo, że ojciec Edmunda Krupieńczyka miał Michał na imię, a jego matka miała na imię Agata (nie znamy jej panieńskiego nazwiska). Aleksandra Sobaczewska i Edmund Krupieńczyk poznali się we wsi Hoduciszki, położonej niedaleko miasta Postawy i w tychże Hoduciszkach mieszkał Litwin o imieniu Antoni, który w ten oto sposób wpisał się do pamiętnika Aleksandry w dniu ich ślubu (zobacz rysunek obok). Dlaczego ten Antoni podpisał się jako tatuś ? Czy był on drugim mężem Agaty i ojczymem Edmunda, czy tylko uzurpował sobie ten tytuł ? Tego na razie nie wiemy! Wiemy natomiast, że Aleksandra i Edmund mieszkali po ślubie w Hoduciszkach przez kilka miesięcy, do 25-go kwietnia 1941-go roku, a więc chyba mieszkali u "tatusia" Antosia.

Nie wiemy gdzie i kiedy urodził się Edmund Krupieńczyk, ojciec mojej żony Felicji. Według zapisków jej matki, Aleksandry, Edmund, do wkroczenia wojsk radzieckich na tereny byłej Polski we wrześniu 1939, był podoficerem (plutonowym) Korpusu Ochrony Pogranicza przynależnym do Batalionu Słobótka. Co robił natychmiast po demobilizacji nie wiemy, ale przypuszczamy, że pracował na roli w Hoduciszkach (u ojczyma ?), gdzie też poznał Aleksandrę Sobaczewską w sierpniu 1940-go. Więcej o Edmundzie można znaleźć na stronie: Felicja i jej korzenie. (Na fotografii obok: Edmund  w Hoduciszkach, w listopadzie 1940-go roku).

Podróże geodety    Początek strony

horizontal rule

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instrukcja

Aby powiększyć jakąkolwiek fotografię czy rysunek, kliknij wewnątrz obrazu. Aby wrócić do tego samego miejsca na stronie, kliknij przycisk Wstecz lub Back znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu (browsera).

Powrót